• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Відбудуємо соборний комплекс в центрі міста.

Українська Православна Церква Київського Патріархату

Соборний комплекс Успіння Божої Матері.

Історія зруйнованого собору і проведені роботи по його відновленню.

Допомога на будівництво соборного комплексу

В самому центрі м. Охтирка на широкій площі протягом майже 200 років красувався Собор Успіння Божої Матері. Тепер цього Собору немає, він був зруйнований, а із цегли побудували будинки по вулиці Сумській. За історичними документами Успенський храм вважається побудованим ще в 1666 році (саме ж місто було засноване в 1641 р.). Як і всі споруди того часу, він був дерев’яним. Кам’яний храм побудований був у 1738 році Охтирським полковником і бригадиром (Охтирка на той час була центром одного з п’яти Слобідських козацьких полків) Олексієм Леонтійовичом Лесевицьким, того ж року він був і освячений.

Це був величний двохповерховий козацький собор із дзвіницею, який стояв на правому березі р. Охтирки, і його було видно звідусіль, про що свідчать фотографії, які збереглися з тих часів. Після революції в теплій (нижній) церкві розмістилася Успенська парафія Української Автокефальної Церкви, яка стала центром Охтирської УАПЦ.

Протягом 30-х років всіх священиків і багатьох прихожан забрав так званий «чорний воронок», останнього священника Миколу Кочета було розстріляно а в 1939 році знесли і Собор. Уже після Другої Світової війни на місці де стояв Святий Престол, осквернивши святиню, богохульники поставили пам’ятник Леніну, а на початку 1970-х років зруйнували дзвіницю.

19.10.1994 року за підтримки людей, яким не байдужа Українська Православна Церква, було вирішено відродити зруйновану святиню. Першим кроком була реєстрація громади Успіння Божої Матері. Цій громаді довгий час доводилось молитися у пристосованому для Богослужінь будиночку площею 40 м2, розташованому на вулиці Армійській.

Звичайно, в оточенні сімох храмів Московського Патріархату не просто будувати Українську Церкву. Проте, 28.07.2006 року міська рада, передала релігійній громаді Успіння Божої Матері Української Православної Церкви – Київського Патріархату в оренду на десять років земельну ділянку на площі Успенській (на той час – Леніна) де колись була Успенська Церква. Після багатьох перепетій, в 2014 році було оформлене право на постійне користування земельною ділянкою.

Будівництво Соборного Комплексу, почали ми із Храму-каплиці в 2012 році (фундамент було зроблено раніше – в 2006-му) з приїздом священника Андрія Бринчака. А вже на Прощену неділю 2014 року в Храмі-каплиці відбулась перша служба Божа. Роботи тривали, було здійснено внутрішнє і зовнішнє оштукатурення, утеплення фасаду. Позбавилось це місце і статуї комуністично-атеїстичного ідола. В 2015 році першу чергу робіт було завершено. Храм – каплиця своєю красою став радувати охтирчан і гостей міста, збирати все більше прихожан на свята та для звершення таїнств.

Громада облаштовує прилеглий парк, в 2015 році міська влада встановила в ньому пам’ятний знак загиблим в АТО охтирчанам.

В планах і мріях охтирчан на найближчий час – початок наступного етапу будівництва – спорудження Собору і дзвіниці.

Звертаємось до Вас, шановні добродії, з проханням про фінансову допомогу у відродженні Соборного комплексу і духовності на Охтирщині. Сподіваємось на Ваше братерське розуміння наших проблем і дуже розраховуємо на Вашу підтримку.

 

З молитвою за Вас і Ваші сім’ї
Від імені парафіян
протоієрей священик
о. Андрій Бринчак
 
Бажаючим посприяти в будівництві
Соборного комплексу
звертатися за адресою:
42700, Сумська обл., м. Охтирка, Успенська площа 1а
 
Банківські реквізити:
р/р 26008319445
АТ «Райффайзенн Банк Аваль»
МФО 380805
ідент. код 23998350
 
Юридична адреса:
42700, Сумська обл., м. Охтирка, вул. Армійська 21
 
Телефони:
095-750-16-63 (097-672-27-26) настоятель (священик) о. Андрій Бринчак

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter